STRONA GŁÓWNA
kontakt online:    bagażniki   części samochodowe  części samochodowe

DATA: 

strona główna >>

wyślij wiadomość


wyszukiwarka:
Wyszukaj do :

Produkty:


Boksy bagażowe
Drabiny dla samochodów dostawczych
Kosze bagażowe
Pasy transportowe
Podest do chodzenia po platformie bagażowej
Podpora bagażu
Rolki do drabiny
Siatka do bagażnika
Taśma napinająca
Uchwyty do deski surfingowej
Uchwyty do drabin
Uchwyty do łódki
Uchwyty do nart
Uchwyty na kajak
Uchwyty rowerowe na dach
Uchwyty rowerowe na hak
Uchwyty rowerowe na koło zapasowe
Uchwyty rowerowe na tylną klapę - Uniwersalne
Wieszak dla boksu
Wieszaki na rowery
Winda dla boksu
Wyposażenie dodatkowe
xAdapter dla damki
Zamek


Boxy
Boxy

Uchwyty na narty
UCHWYTY NA NARTY


Uchwyty rowerowe
UCHWYTY ROWEROWE

Wypożyczalnia boksów

UCHWYTY ROWEROWE

Jak kupić na raty...Łańcuchy śniegowe


Krok 1/3
Porada eksperta:

Rozmiar opon
Przy zakupie łańcuchów śniegowych należy podać bardzo dokładne rozmiary opon.

Materiał
Dobre łańcuchy wykonane są ze stali stopowych (niklowo-chromowo-manganowych). Niektórzy producenci dodają do materiału domieszkę tytanu w celu jego wzmocnienia. Powierzchniowe utwardzenie Dobre łańcuchy muszą być poddane obróbce cieplnej, która wpływa na powierzchniowe utwardzenia ogniw. Łańcuchy różnią się wiec jakością utwardzenia oraz jego głębokością liczoną stosunkiem grubości warstwy utwardzonej do średnicy drutu, z którego wykonany jest łańcuch.

Grubość drutu
W zależności od warunków oraz częstotliwości używania łańcuchów będziemy potrzebować łańcuchy z cieńszego lub grubszego drutu. Te ostatnie posiadają więcej materiału przeznaczonego do ścierania. Najczęściej spotykane łańcuchy wykonane są z drutu o średnicy 3,2mm, 3,55mm. Należy tez wziąć pod uwagę czy pojazd jest nisko zawieszony - do takich samochodów zalecane są łańcuchy z najcieńszego drutu.

Gęstość siatki
Należy zwrócić uwagę jak gęsta jest siatka łańcucha. Ona wpływa na ostateczną cenę. Łańcuch może wydawać się nam atrakcyjny cenowo a w rzeczywistości został "odchudzony" przez producenta i jest niewiele łańcucha na oponie!

Sposób montażu
Na polskim rynku dostępne są łańcuchy najazdowe oraz do montażu stacjonarnego za pomocą kabla z giętkiej liny stalowej lub kabla ze sztywnego pręta, które montuje się od wewnętrznej strony opony. Dostępne są również łańcuchy typu Spikes-Spider, które montuje się tylko od zewnętrznej strony koła. Te ostatnie posiadają w zestawie adapter, który należy zamontować przed sezonem zimowym. W sytuacji, gdy należy założyć łańcuchy na koła, wystarczy połączyć łańcuchy z adapterami a przy pierwszym obrocie kół same naskoczą na nie.

Elementy napinające
Łańcuchy można podzielić na takie, które należy po przejechaniu kilkudziesięciu metrów ponownie dociągnąć lub łańcuchy z samo napinaczami. Te drugie są bez wątpienia bardziej komfortowe w montażu - raz zamontowane same dociągają i dopasowują się optymalnie do opony. Automatyczne rozpinanie po użyciu Najnowsza generacja łańcuchów posiada opatentowane mechanizmy umożliwiające szybkie rozpięcie łańcucha (kabla od wewnętrznej strony opony). Dzięki temu użytkownik nie musi sięgać za koło w celu rozpięcia kabla i często brudzić ubrania.

Ochrona felg
Przed zakupem łańcuchów należy zwrócić uwagę czy w danym modelu po założeniu łańcuchów elementy napinające nie ocierają o felgi. Na tym punkcie czuli są zwłaszcza posiadacze felg aluminiowych. Dobre łańcuchy są tak skonstruowane, że elementy napinające nie dotykają felg. Najbezpieczniejsze z punku widzenia ochrony felg wydają się być łańcuchy typu Spikes-Spider, które montuje się przy pomocy wcześniej zamontowanego adaptera. To on właśnie gwarantuje, że łańcuch jest w bezpiecznej odległości od boku felgi.

Zawsze należy stosować się do zaleceń producenta pojazdu. Często w instrukcji obsługi pojazdu mowa jest o maksymalnej wielkości ogniw łańcuchów, na które koła należy zakładać łańcuchy jeśli jest to pojazd z napędem na 4 koła. Istnieją samochody, w których producent pojazdu wyklucza możliwość stosowania łańcuchów antypoślizgowy

Login:
Hasło:
Nowe konto
Twój koszykbox bagażowy MONT BLANC TRITON 450 SPACE

łańcuchy PEWAG SNOX

nowa gama akumulatorów MAGNETI MARELLI

platformy bagażowe CRUZ

ŁAŃCUCHY SNIEGOWE VIDEO
katalogi PDF
pobierz
BAGAŻNIKI , CZĘŚCI , AKCESORIA , ŁAŃCUCHY , OPONY , AUTO SERWIS 7 dni w tygodniu - ZAPRASZAMY ... BOXY, UCHWYTY ROWEROWE, UCHWYTY NA NARTY, MONT BLANC, CRUZ, BAGAZNIKI, SILNIK KROKOWY, FILTRY, ŁOŻYSKA, TULEJE WAHACZA, DRĄŻKI KIEROWNICZE, BĘBNY HAMULCOWE, SZCZĘKI HAMULCOWE, KLOCKI HAMULCOWE, AMORTYZATORY, MONT BLANC, BAGAZNIKI, reflektory, błotniki, chłodnice, cylinderki hamulcowe, przewody zapłonowe, przewody hamulcowe, stacyjki, świece zapłonowe, świece żarowe, tarcze hamulcowe, wycieraczki, zderzaki